#3 Budowanie nawyków - podstawy

Jeżeli zastanawiasz się po co i jak budować nawyki, jeżeli uważasz, że wystarczy wyznaczyć jakiś cel aby te nawyki zbudować na stałe to koniecznie wysłuchaj #3 odcinka podcastu "Stowarzyszenie Rozwoju" w którym wprowadzam nowy temat na maj czyli BUDOWANIE NAWYKÓW

PODCAST

Olga Bieniek

2021-04-28 1 min read

Pewnie nie raz słyszałaś lub słyszałeś o nawykach i o tym, że warto je budować, a zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś nad tym po co albo jak się do tego zabrać? Jeżeli tak to koniecznie posłuchaj #3 odcinka mojego podcastu "Stowarzyszenie Rozwoju" wprowadzam w nim temat nawyków, który będę rozwijać w maju.

Z tego odcinka dowiesz się:

1. co to jest nawyk;

2. po co nasz mózg buduje nawyki;

3. jak nawyk powstaje (pętla nawyku);

4. dlaczego cel to za mało jeżeli chcesz zbudować trwały nawyk.

Całą tę teorię okrasiłam licznymi przykładami. W budowaniu nawyków mogę się pochwalić licznymi sukcesami i równie spektakularnymi porażkami i chętnie podzielę się z Toba swoimi doświadczeniami. W aspekcie teoretycznym korzystam przede wszystkim z 2 książek: pierwsza to "Siła nawyku" Charlesa Duhigga, druga to "Atomowe nawyki" Jamesa Cleara. Do tego odcinka jak zawsze dołączone są notatki gdzie w pigułce zawarłam najważniejszą wiedzę. 

MIŁEGO SŁUCHANIA