#4 Krzysztof Terlecki i jego nawyk kluczowy

Jeżeli zastanawiasz się nad tym czy istnieją nawyki, które są ważniejsze od innych i które mogą mieć wpływ na całe Twoje życie to od razu mogę Ci powiedzieć, że TAK. O takich nawykach rozmawiam z Krzysztofem Terleckim w #4 odcinku mojego podcastu Stowarzyszenie Rozwoju. Gorąco zapraszam Cię do jego wysłuchania.

PODCAST

Olga Bieniek

2021-05-24 1 min read

Powoli kończy się Maj więc będę też kończyć temat budowania nawyków. W #4 odcinku podcastu możesz posłuchać mojej rozmowy z Krzysztofem Terleckim. Krzysztof jest zapalonym sportowcem amatorem, który potrafi połączyć pracę na etacie z regularnymi treningami biegowymi. Jeśli zastanawiasz się nad tym jak on to robi to koniecznie posłuchaj naszej rozmowy, w której opowiadam o tym czym jest nawyk kluczowy i zastanawiamy się czy sport rzeczywiście nim jest.

Na koniec naszej przygody z nawykami chciała bym przedstawić Ci krótką receptę na to jak skutecznie taki nawyk zbudować, to będzie taka 8 punktowa checklista

1.       Uświadom sobie jaki nawyk chcesz budować i powiąż go z tożsamością;

2.       Zastosuj metodę piętrzenia nawyków, czyli przyklej nowy nawyk do takiego, który masz już wypracowany;

3.       Uatrakcyjnij nawyk poprzez nagradzanie siebie za jego wykonanie (jednak pamiętaj aby ta nagroda nie stała w sprzeczności z Twoją tożsamością)

4.       Otaczaj się ludźmi, którzy będą Cię wspierać w budowaniu tego nawyku i mają podobną wizję życia oraz cele;

5.       Początkowo staraj się jak najbardziej uprościć budowany nawyk;

6.       Projektuj otoczenie i automatyzuj nawyki za pomocą nowych technologii;

7.       Monitoruj nawyki;

8.       Nie próbuj budować kilku nowych nawyków na raz.

Jeżeli chciałabyś lub chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej to koniecznie zajrzyj do 2 wcześniejszych artykułów (znajdziesz je tu i tu). Natomiast jeśli nie każdy z tych punktów rozumiesz to nie martw się tylko koniecznie wysłuchaj #4 odcinka podcastu Stowarzyszenie Rozwoju gdzie na samym początku mówię o tych ułatwiaczach budowania nawyków więcej.

Już za tydzień tj. 26.05.2021 r. zapraszam Cię na #5 odcinek podcastu gdzie poopowiadam o przekonaniach i o tym jak bardzo utrudniają nam one życie.